Fleurogami

Co je Fleurogami

Technika Fleurogami je poměrně novou výtvarnou technikou založenou na origami - skládání papírových listů. V případě fleurogami se jedná o papírové čtverečky, že kterých se skládají okvětní lístky a vzniká tak krásná papírová dekorace ve formě květů nebo květových koulí.

Postup při výrobě Fleurogami

K výrobě květů Fleurogami potřebujete:

  • papíry ve tvaru čtverce o velikosti 10 x 10 cm, 15 x 15 cm nebo 20 x 20 cm, mohou být jednostranně či oboustranně potištěné a nesmí mít gramáš vyšší než 120 g/m2,
  • korálky, skleněné kamínky, provázky, mašle (k dozdobení),
  • malé kolíčky (ke slepování),
  • pinzetu, odlamovací nůž, kovové pravítko a podložku k řezání, nůžky,
  • nylonovou nit (průměr 0,2 mm), hliníkový drát (průměr 2 mm), kleště,
  • háčkovací přízi,
  • univerzální lepidlo s rozpouštědlem.

Při výrobě fleurogami je nutné, aby byly papírové čtverce přesné, jinak se nepodaří složit pravidelné květy. Pokud si nejste jisti, zda se Vám podaří přesně uříznout čtverec, je nejlepší koupit již nařezané papíry určené přímo na Fleurogami. Použít můžete různobarevné papíry a nakombinovat tak do jednoho květu různé barvy. Květy můžete poskládat dohromady a vznikne tak koule, kterou lze např. zavěsit nebo použít jako dekoraci.

Při skládání fleurogami se používá několik technik. Nejjednodušší a základní technikou je skládání okvětního lístku. Ostatní techniky poté vycházejí z tého základní a vznikne tak okvětní lístek s jednou, třemi nebo celým prstencem tyčinek.

Celý postup skládání fleurogami spolu s názorným návodem a inspirací na překrásné dekorace naleznete v knihách o fleurogami:

Knihy s návody a postupy na fleurogami

K těmto knihám patří také sady vhodné pro vytváření květů fleurogami. Tyto sady obsahují čtvercové papíry s originálním potiskem:

Sady na vytvoření fleurogami

Zaujala Vás technika fleurogami? Nechte se inspirovat následujcí fotogalerií. Tvorba květů není nijak složitá. Postup se můžete dočíst v knihách o fleurogami a potřebný materiál naleznete v kategorii Fleurogami, kde se nacházejí sady na vytváření květů fleurogami v různých barvách.

Kontaktní formulář


Uděluji souhlas se zasíláním nabídek dle GDPR. Celé znění souhlasu a možnosti zrušení souhlasu naleznete ZDE.

captcha

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace