Čarodějnická akce DOPRAVA ZDARMA

Datum: 15.04.2016
  | 
Kategorie: Novinky
Až do 30. dubna je ke každé objednávce nad 300 Kč bez DPH DOPRAVA ZDARMA!
Ve dnech 15. - 30. 4. 2016 v tyto čarodějnické dny od nás veškerou dopravu zajišťují čarodějnice zdarma, při objednávce nad 300,- CZK bez DPH. Košťata mají již připravená a moc se na vás těší!

Pálení čarodějnic

Noc před 1. květnem. Podle Keltů přichází slavnost Beltine ,,zářící oheň“ období života a úrody. Noc byla zasvěcena Belovi, na jehož počest zapalovali druidové ohně k přeskakování pro očištění a pálení všeho zlého, proto i čarodějnic.

ČARODĚJNICE byla symbolem zla a nečisté moci. Věřilo se, že je původcem všech neduhů a nemocí a měla schopnost létat. Její košťátko bylo z jasanových, vrbových, nebo březových proutků natřené různými mastmi. I na svátek byla čarodějnice vyparáděná do oděvu ponuré staré ženy, samá záplata a na hlavě šátek. Díky svému umu namíchat si elixír mládí, svěžesti i dlouhověkosti byla v dobré kondici plná energie a svěžesti. Shluk čarodějnic však nebylo nic dobrého. Propadaly způsobům zla - tu namíchat omamný nápoj, tu někoho očarovat.

Jako ochranu proti těmto bytostem zasaďte u domu šeřík, vybavte se nějakým svěceným předmětem či křížem.

Přejeme krásné prožití svátku.
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace