Kurz barevného pískování

O barevném pískování a mandalách

Malování pískem je technika kreativního malování pomocí barevného písku. Používá se po celém světě, velmi dobře jí znali indiáni ze Severní a Jižší Ameriky, japonští umělci, himalájští mniši i australští Aboriginci. Barevné písky si vyráběli z pískovce, uhlí, používali i suché plody či rostlinný pyl a používali je především při náboženských obřadech či léčitelství.

Nejlépe vynikne barevný vzor pískování při kreslení mandal. Jejich základem jsou geometrické tvary, které tvoří harmonický celek.  Pro jejich tvoření můžeme použít mandalové předlohy, zkušenější si je mohou nakreslit sami.

Pro barevné pískování se používá křemičitý písek, který je velmi jemný (zrnitost 0,06 - 0,3 mm). Ten se prosévá přes šablonu na samolepící podklad. Tato technika vyžaduje velkou pečlivost a trpělivost, avšak je blízká i dětem, které mají velkou představivost.

Kreslení mandal pomocí šablony a barevného písku:

Kurzy malování barevným pískem

Zaujala vás technika barevného pískování? Pak čtěte dál. Nově nabízíme kurzy a workshopy malování pískem, kde se toto umění od základů naučíte. V ceně kurzu je zahrnut veškerý materiál a domů si odnesete vlastnoručně vyrobený obrázek.

Kde se kurzy konají?

  • V naší kreativní dílně, Ostřešany 43, Pardubice 530 02.

Kdy se kurzy konají?

Jaká je cena kurzů?

Co všechno kurzy zahrnují?

  • V ceně kurzu je zahrnutý veškerý materiál, který k výrobě pískovaných obrázků či mandal potřebujete.
Aktuální termíny kurzů naleznete v kalendáři kurzů.

Budeme se na vás těšit.

Fotogalerie kurzu pískování


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace