Kurz EBRU - malování na vodní hladině

O EBRU

EBRU (mramorování, marbling) je technika malování na vodní hladině, původně pocházející ze Střední Asie. Její historie sahá až do 15. století, zápisky o tomto umění nalézáme v historických textech pocházejících z dnešního Afgánistánu i Uzbekistánu. Odtud se rozšířila do blízkého okolí, Indie a také Turecka, ve kterém se nacházejí nejznámější školy zabývající se uměním EBRU. V 17. století se mramorování dostalo také do Evropy, kde se stalo nejznámější technikou pro zdobení dekoračních papírů, knižních vazeb a především hran listů.

Základním nosičem je voda, která však musí být zhuštěna do konzistence gelu. Používají se různé druhy zahušťovadel (karagen, hydroxypropyl methylcellulosa, aj.). Na hladinu se kapají barvy, které se díky vyšší konzistenci vodní lázně drží na povrchu. Pomocí štětců, drátků, hřebenů a jiných pomůcek můžete barvy různě promíchávat, tvořit mramorování a krásné obrazce. Poté položíte na hladinu speciálně upravený papír, který po chvilce sejmete z vodní hladiny a necháte uschnout. EBRU funguje úžasně i na jiné materiály. Použít můžete keramiku, sklo, kameny, dřevo, látku, kůži, aj.

Video o této technice malování:

Kurzy EBRU

Zaujala vás technika EBRU? Pak čtěte dál. Nově nabízíme kurzy a workshopy EBRU, kde se toto umění od základů naučíte. V ceně kurzu je zahrnut veškerý materiál a domů si odnesete tolik obrazů, kolik stihnete vytvořit.

Kde se kurzy konají?

  • V naší kreativní dílně, Ostřešany 43, Pardubice 530 02.

Kdy se kurzy konají?

Jaká je cena kurzů?

Co všechno kurzy zahrnují?

  • V ceně kurzu je zahrnutý veškerý materiál, který k malování potřebujete, a domů si odnesete tolik obrazů, kolik stihnete vytvořit.
Aktuální termíny kurzů naleznete v kalendáři kurzů.

Budeme se na vás těšit.

Fotogalerie kurzu EBRU


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace