FormBox: vytváření lahodných pralinek s minimálním úsilím

Datum: 22.10.2020
  | 
Kategorie: FormBox
Ukázka řešení pro Small Multiples je skvělým příkladem využití FormBoxu a jeho hlavních výhod.

Fascinující svět vizualizace a čokolád

Small Multiples je agentura pro vizualizaci dat se sídlem v australském Sydney. Spolupracuje s korporátními a vládními klienty a snaží se o to, aby lidem díky designu zajistili srozumitelnější data.

Když nepracuje s klienty, pracuje tým ve Small Multiples na vedlejších projektech, s cílem posunout hranice pole vizualizace dat. Tyto projekty sahají od spolupráce se Sydney Desigh Festival až po spolupráci s místními čokoládovnami a přínáší do světa dat nový senzorický rozměr.

Jeden z těchto projektů "chuť mého světa" zahrnuje překlad zvuku hlasu uživatele do 3D volumetrické formy, která je poté 3D vytištěna, formována pomocí FormBoxu a odlita do jedlých čokolád.

V čem byl problém?

Čas: výroba polykarbonátových forem je velmi časově náročný proces. Small Multiples sídlí v Sydney v Austrálii a společnost vyrábějící své formy na výrobu polykarbonátových forem na čokoládu je v Belgii. Nejen, že je problémem časovýn rozdíl ve fázi návrhu, ale i skutečná doba výroby čokoládové formy může být kdekoliv mezi třemi až šesti měsíci, což výrazně ovlivňuje dobu vývoje projektu. Vzhledem k tomu, že agentura pracuje za přísných termínů, je nezbytná rychlost provedení.

Výdaje: získání polykarbonátové formy vyrobené v Belgii je velmi nákladné. Je také obtížné vytvořit počáteční prototyp, než se podíváte na konečnou tvarovanou podobu, takže chyby jsou citlivé na čas a náklady.

Minimální objednané množství: každá nová forma vyžaduje minimální objednané množství. Proto musíte vyrobit značný počet čokolád, abyste si mohli pořídit vlastní sadu polykarbonátových forem.

Jak FormBox vyřešil tyto problémy?

Čas: použití kombinace 3D tisku a FormBoxu umožnilo společnosti Small Multiples přejít od počátečního nápadu k lité formě během několika hodin, nikoli měsíců. Tím se rychle snížila fáze výzkumu a vývoje a mnohem rychleji se dostali k výsledku koncepce.

Výdaje: při ceně 30 Kč za formu se výrazně snížily náklady.

Žádné minimální objednané množství: Small Multiples nechtěl vyrábět tisíce jednotek, aniž by je nejprve neotestoval. Před investováním do velkých částek do polykarbonátových forem a výroby tisíců finálních jednotek umožnil FormBox společnosti nejprve otestovat jejich návrhy v malých dávkách 20 - 30 výrobků.

Jaký je výsledek?

  1. Doba výroby forem se zkrátila ze šesti měsíců na několik dní.
  2. Výrazně se snížily finanční výdaje.
  3. Došlo ke snížení odpadu díky výrobě v menších dávkách.

Další články o FormBoxu

Koupit FormBox


Celý proces výroby


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace