Plastikové modely

Plastikové modelářství je nedílnou součástí dětství každého chlapce. Kdo si nechtěl v mládí sestavit vlastní stíhačku nebo tank? Stejně jako v jiných oborech, i plastikové modelářství zaznamenalo díky pokroku v technologiích velký rozvoj a můžete si tak sestavit dokonalé modely aut, lodí, letadel, vojenských strojů, aj.

Stavba plastikových modelů z výlisků

Jednotlivé díly stavebnice musíme nejdříve oddělit od rámečků, očistit a zbavit nečistot. Poté je podle návodu slepíme lepidlem. Nejčastěji se používají lepidla na bázi rozpouštědel plastu, kyanoakrylátová lepidla, apod. Následuje broušení a leštění tak, aby nebyly vidět žádné spoje. Pomocí tmelu můžete opravovat nepřesnosti.

Povrch modelu se obvykle nejprve stříká povrchovým přípravkem surfacer, který slouží k ucelení povrchu a správné absorpci barvy. Následně model sami dotváříme barvami. Použít můžete akrylátové či syntetické barvy. Nejsnadnější je použití airbrush pistole, ale snadno model vybarvíte i obyčejným štětcem.

Aby model vypadal co nejrealističtěji, pokračují modeláři patinováním, které má imitovat výsledky skutečného provozu původní předlohy - prach, odřeniny, kouř, bláto, kouř kolem výfuků, rez, aj. Na závěr se model lakuje lesklým či matným lakem.

Plastikové modely ruských tanků, válečných lodí a aut

Na našem e-shopu máte nyní možnost zakoupit originální ruské plastikové modely. Vybrali  jsme pro vás speciální edici ruských válečných a bitevních lodí, německkých tanků a válečných strojů či aut.

Plastikové modely

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace